افتتاحیه جشنواره

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم اعلام کرد : جشنواره رضوی در ۲۹ دانشگاه کشور برگزار می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: با هدف ترویج فرهنگ و آموزه های رضوی، جشنواره رضوی دانشگاهها، به عنوان بخشی از چهاردهمین جشنواره بین المللی رضوی  در موضوعات علمی، ادبی، هنری  با محوریت ۲۹ دانشگاه کشور برگزار می شود .

به گزارش روابط عمومی جشنواره به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر سید ضیاء هاشمی در نشست خبری تبیین برنامه بخش دانشگاهی چهاردهمین جشنواره بین المللی رضوی گفت: در سال جاری جشنواره رضوی با مشارکت همه دانشگاههای کشور اعم از دانشگاههای وابسته به وزارت علوم، وزارت بهداشت ،دانشگاه آزاد اسلامی و فرهنگیان برگزار می شود و انتظار می رود نسبت به سال گذشته که بیش از ۴۰۰۰ اثر به این جشنواره ارسال شد در سال جاری شاهد رشد بیشتر مشارکت دانشگاهیان باشیم.

وی افزود: در سال جاری جشنواره اخلاق در سیره رضوی با محوریت دانشگاه علامه طباطبایی ، عرفان در سیره رضوی با محوریت دانشگاه شیراز ، عقلانیت در سیره رضوی با محوریت دانشگاه تهران، سلوک علمی در سبک رندگی رضوی با محوریت دانشگاه رازی کرمانشاه، رسانه های فضای مجازی رضوی با محوریت دانشگاه پیام نور ، جشنواره هنر رضوی با محوریت دانشگاههای هنر تهران، هنر اصفهان،هنر تبریز و هنر شیراز برگزار می شود.

رئیس نهضت فرهنگ رضوی دانشگاههای کشور گفت: جشنواره بانوی کرامت با موضوع شخصیت حضرت معصومه (س) با محوریت پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) ، دانشگاه حضرت معصومه (س)، دانشکده دخترانه شریعتی و جشنواره سلامت و  طب رضوی با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی تهران، مشهد مقدس، قم ، شیراز و بابل برگزار خواهد شد.

وی تاکید کرد: فراخوان تعدادی از این جشنواره ها آغاز شده است و برخی نیز بزودی آغاز می شود ولی مراسم اختتامیه آنها و اختتامیه نهایی در آذرماه برگزار می شود.

دکتر هاشمی گفت: فعالیت های بسیاری در راستای ترویج آموزه های رضوی در دانشگاههای کشور در حال انجام است که از این میان می توان به تاسیس ۳۰ کانون فرهنگی هنری رضوی، برگزاری اردوهای تشرف و طریق رضوی اشاره کرد.

وی افزود: در سال گذشته ۱۵ هزار دانشجو با همکاری دانشگاهها به زیارت امام رضا (ع) مشرف شدند و برنامه سال جاری ما اعزام ۵۰ هزار دانشجو  به این اردوی زیارتی است.

رئیس نهضت فرهنگ رضوی دانشگاههای کشور اظهار داشت: همچنین ۳ هزار  دانشجو نیز در اردوی طریق رضوی که پیاده روی از نیشابور تا حرم رضوی است شرکت کردند که نسبت به سال ۹۳  که ۱۲۰۰ دانشجو  مشارکت داشتند  بیش از دو برابر رشد داشت.

بر اساس این گزارش در پایان این نشست خبری از گزارش عملکرد دوره گذشته بخش دانشگاهی و پوستر این جشنواره توسط  دکتر هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم و سید جواد جعفری مدیر عامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)  رونمایی شد

گفتنی است: دانشگاهیان کشور می توانند برای ثبت نام و ارسال آثار خود به جشنواره رضوی در بخش دانشگاهی، به سایت http://razavifest.ir  مراجعه کنند.