image_2017-04-04_16-24-20

معرفی داوران بخش عکس دومین دوره بخش دانشگاهی جشنواره امام رضا(ع)

معرفی داوران بخش عکس دومین دوره بخش دانشگاهی جشنواره امام رضا(ع)

امین مختاری دبیر کمیته هنری دومین دوره بخش دانشگاهی جشنواره امام رضا(ع)، مجتبی آقایی سربرزه، محمد ستاری و فرهاد سلیمانی را به عنوان داوران بخش عکس این رویداد فرهنگی و هنری معرفی کرد.

مجتبی آقایی سربرزه

مجتبی آقایی که دبیری هفتمین، هشتمین و نهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر را بر عهده داشته، عکاس و پژوهشگر، دارای کار‌شناسی عکاسی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و کار‌شناسی ارشد مدیریت امور فرهنگی است و درجه یک هنری رشته عکاسی (دکترای افتخاری) از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور را دارد.

آثار عکس آقایی تاکنون در نمایشگاه های انفرادی و گروهی متعدد داخل و خارج از کشور به نمایش گذاشته شده و همچنین در کتاب‌هایی مانند «ایلام، سروی که ایستاد»، «خرمشهر حماسه مقاومت»، «شاهدان زمان»، «مجموعه ۳ جلدی بام شکسته بم»، «مجموعه ۲ جلدی تهران از دیروز تا امروز»، نفت در گذر زمان، «مجموعه ۲ جلدی قم در حریم حرم»، روستاهای تاریخی ایران، «تهران تا انتها حضور»، «رویشی در سپیده»، و… منتشر شده است.

محمد ستاری

محمد ستاری متولد سال ۱۳۳۹ در مشهد است وی دارای مدرک دکترا با گرایش عکاسی بوده و عضو هیات علمی گروه عکاسی دانشکده هنرهای تجسمی پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران نیز است.

ستاری عناوینی از جمله عضو هیات موسس انجمن عکاسان ایران، داوری سه دوره بینال عکس ملی و بین المللی موزه هنرهای معاصر تهران، داور بیش از ۹۰ جشنواره و مسابقه عکس در ایران، نماینده فدراسیون بین المللی فیاپ در ایران از۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷ و…در کارنامه فعالیت های وی دیده می شود.

فرهاد سلیمانی

فرهاد سلیمانی متولد ۱۳۴۳ است. وی دارای مدرک کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر تهران است. سلیمانی عکاسی را از سال ۱۳۶۵، عکاسی مطبوعاتی را از سال ۱۳۶۸ آغاز کرده است.

وی عضویت هیات مدیره و نایب رئیس انجمن عکاسان مطبوعات در سال‌های ۱۳۷۸و ۱۳۷۹، عضویت در هیات موسس و هیات مدیره انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس و داوری چندین جشنواره و مسابقه عکاسی کشور از جمله جشنواره عکس مطبوعات در سال ۱۳۸۱، مسابقه عکس کشتی، دریا، دریانورد سال ۱۳۸۳، دوسالانه عکس ایران سال ۱۳۸۷را در کارنامه فعالیت‌هایش دارد.